Dr. Muhammed Mustafa İZGEÇ - Özgeçmişi

Dr. Muhammed Mustafa İZGEÇ

 1975 yılında Elazığ’da doğan Dr. Muhammed Mustafa İZGEÇ; Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 1995 yılında mezun oldu. Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında yüksek lisans ve yine aynı enstitünün Enerji Sistemleri Mühendisliği Anabilim Dalında doktora programını tamamladı.

Çalışma hayatına Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ)  Ağrı Müessese Müdürlüğünde elektrik mühendisi olarak başladı. Sonrasında TEDAŞ Genel Müdürlüğünde mühendis ve Sistem İşletme Müdürü olarak görev yaptı. Daha sonra Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) ‘ de mühendis ve Bölge Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2014 yılında EPDK’ da Başkan Danışmanlığına, 2017 yılında ise TEİAŞ Genel Müdür Yardımcılığına atanan M. Mustafa İZGEÇ MED-REG Institutional WG Başkan Yardımcılığı ve MED-TSO Başkan Yardımcılığı görevlerini de eş zamanlı olarak yürüttü.

 15/07/2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2018/6 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile EPDK kurul üyesi olarak atanan M.Mustafa İZGEÇ evli ve iki çocuk babasıdır.