Dr. Erdoğan TOZAN - Özgeçmişi

 Dr. Erdoğan TOZAN

Erdoğan TOZAN’ın mesleki kuruluşlar olan; AWS American Welding Society, IGU International Gas Union Work Group Member, GERG the European Gas Research Group Board Member, DEİK Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Enerji Komiyonu üyeliği, WEC World Energy Council Türk Milli Komitesi üyelikleri bulunmaktadır.


İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden 1990 yılında mezun oldu. Aynı üniversitede enerji programında yüksek lisans ve doktorasını tamamladı.

Çalışma hayatına Türkiye Gemi San. AŞ’de mühendis olarak başladı.

1996 yılında Kalite Müdürü olarak görev aldığı İGDAŞ İstanbul Gaz Dağıtım AŞ’de birçok birimde müdür ve genel müdür yardımcısı pozisyonlarında hizmet verdi.

2016 yılından itibaren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kuruluşu olan BOTAŞ International’da Genel Müdür olarak görev yapan Erdoğan TOZAN; 20/06/2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile EPDK Kurul Üyesi olarak atanmıştır.

Dr. Erdoğan TOZAN; 27 Haziran 2022 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan 2022/307 sayılı kararla ve 4628 sayılı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun'un 5'inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesi'nin 2, 3 ve 7'nci maddeleri gereğince ikinci kez EPDK Kurul Üyesi olarak atanmıştır.